O nas

Jak to się zaczęło?

45 lat temu jako uczeń technikum Rybołówstwa Morskiego pierwszy raz postawiłem nogi na Czarnym Lądzie. Było to tak silne doznanie emocjonalne, że zostawiło piętno w mojej duszy na całe życie. 

Nigdy jednak nie pomyślałbym wtedy, że dwadzieścia kilka lat później wraz z moją żoną będziemy łączyć biznes z fascynacją Afryką i jej wyrobami rękodzielniczymi. Dziś chcemy dzielić się z Wami naszą pasją związaną z kontynentem afrykańskim i umożliwić Wam dostęp do różnorodności sztuki Czarnego Lądu. Zachodnia Afryka, a tą częścią się zajmujemy to prawdziwy tygiel kulturowy, to miejsce magiczne, to region świata, który od dawna stanowi inspirację dla wielu artystów. Ktoś, kto choć raz odwiedził Zachodnią Afrykę zwykle doznaje tylko skrajnych emocji. Albo to miejsce pokochamy na zawsze albo czym prędzej chcemy uciekać. Tu nie ma miejsca na wrażenia pośrednie.

Historia naszych punktów

Przez te wszystkie lata naszej działalności zdążyliśmy założyć nasz główny sklep w Opolu, w którym prowadzimy sprzedaż przez cały rok z wyjątkiem sezonu letniego, kiedy to przenosimy nasze działania nad nasze polskie morze.

11 lat temu otworzyliśmy pierwszą Afrykańską chatę w Dźwirzynie, do którego zawsze przyjeżdżaliśmy na wakacje z naszymi dzieciakami. Los chciał, że nasz pierwszy nadmorski punkt został mile odebrany przez przyjeżdżających turystów, co pozwoliło nam na otworzenie drugiego punktu- w Ustroniu Morskim. Codzienny kontakt z ludźmi podzielającymi naszą pasję w naszych punktach jest czymś, bez czego nie potrafimy żyć i co sprawia nam ogromną przyjemność. To właśnie w Afrykańskich Chatach spotykamy się z długoletnimi klientam, oraz tymi, którzy dopiero dotrą do naszego świata. Zapraszamy do uczestnictwa w odbiorze naszej subiektywnej wizji Afryki.